Biztató szezonrajt - hét szegedi arany a Maty-éren

Kárász Anna visszatért, felnőtt válogatott versenyzőink jó formában kezdték a szezont, fiatal kenusaink továbbra is remekelnek - szegedi szempontból így lehet összefoglalni a 2018-as idény első versenyét. Az NKM Szeged VE kajakosai és kenusai 7 arany-, 7- ezüst és 3 bronzérmet szereztek a Maty-éren rendezett rangsorolón.

Csütörtökön a kísérleti K1 Férfi 400 méteres válogatóval indult a verseny, Kuli István a 4., Nádas Bence a 7., Birkás Balázs pedig a 8. helyen végzett a döntőben, így mindhárman jó eséllyel pályáznak arra, hogy bekerüljenek valamelyik világkupán startoló négyesbe.

Csaknem egy éves kihagyás után versenyzett újra Kárász Anna, aki K1 Női 500 méteren az előfutamban egy magabiztos győzelemmel kezdett, majd a döntőben Bodonyi Dóra mögött a második helyen végzett.

Ezüstérmes lett 200 méteren egyesben Birkás Balázs is, aki egy másik olimpiai számban, K2 Férfi 500 méteren is felállhatott a dobogóra. Balaska Márkkal alkotott párosuk a harmadik helyen ért célba a fináléban. Férfi kenuban Bodonyi András végig vezetett a C1 1000 méter döntőjében, de végül Kiss Tamás lehajrázta, így Vécsi Viktor és Boldizsár Gáspár tanítványa második lett.

Paraversenyzőink is remekeltek a szezon első erőpróbáján, Suba Róbert kajakban és kenuban is nyert, Varga Katalin pedig a kajakban elért első hely után kenuban is vízre szállt. Utóbbi számban ezüstérmet szerzett.

Az ifjúsági korosztályban a kenusok vitték a prímet. Molnár Csenge, Csorba Zsófia és Zombori Dominik egyesben nyert rangsorolót, de a Nagy Bianka-Molnár páros is egy aranyéremmel bizonyította, hogy nincs náluk jobb egység a 18 év alattiak mezőnyében.