NAGYSZERŰ SZEGEDI SZEREPLÉS - AZ NKM LEGJOBBJAI A 2. VÁLOGATÓN IS BIZONYÍTOTTAK

Kiss Tamás, Nagy Bianka, Kárász Anna és Birkás Balázs is olimpiai számban győzött a Szolnokon rendezett 2. felnőtt és ifjúsági világbajnoki kajak-kenu válogatón. Parasportolóink is remekeltek, Varga Katalin kajakban és kenuban is nyert, Suba Róbert két, Rescsik Csaba pedig egy ezüstérmet szerzett. Az NKM Szeged VE versenyzői összesen 7 arany-, 6 ezüst- és 1 bronzérmet gyűjtöttek a háromnapos viadalon, ezzel pedig klubunk lett a válogató legeredményesebb egyesülete.

NAGYSZERŰ SZEGEDI SZEREPLÉS - AZ NKM LEGJOBBJAI A 2. VÁLOGATÓN IS BIZONYÍTOTTAK

Hüttner Csaba szövetségi kapitány pénteken jelöli ki a jövő heti minszki Európa Játékokra utazó magyar csapatot, de Birkás Balázs, Kuli István, Nádas Bence, Kárász Anna és Kiss Tamás szereplése szinte biztosnak mondható, és Nagy Bianka szereplésére is nagy az esély. Ugyanezek a versenyzők gyakorlatilag világbajnoki indulóknak tekinthetők. Parakenuban júliusban lesz a második vb-válogató.

Az NKM Szeged VE eredményei:

1. KISS TAMÁS - C1 Férfi Felnőtt 1000 méter A Döntő
1. NAGY BIANKA - C1 Női Felnőtt 500 méter A Döntő
1. KÁRÁSZ ANNA-Kozák Danuta (UTE) - K2 Női Felnőtt 500 méter A Döntő
1. NAGY BIANKA - C1 Női Felnőtt 200 méter A Döntő
1. BIRKÁS BALÁZS - K1 Férfi Felnőtt 200 méter A Döntő
1. VARGA KATALIN - KL2 Parakajak Női Felnőtt 200 méter A Döntő
1. VARGA KATALIN - VL3 Parakenu Női Felnőtt 200 méter A Döntő
2. MOLNÁR CSENGE-CSORBA ZSÓFIA - C2 Női Ifjúsági 500 méter A Döntő
2. SUBA RÓBERT - KL1 Parakajak Férfi Felnőtt 200 méter A Döntő
2. SUBA RÓBERT - VL2 Parakenu Férfi Felnőtt 200 méter A Döntő
2. RESCSIK CSABA - KL2 Parakajak Férfi Felnőtt 200 méter A Döntő
2. MOLNÁR CSENGE – C1 Női Ifjúsági 200 méter A Döntő 
2. MOLNÁR CSENGE - C1 Női Ifjúsági 500 méter A Döntő
3. ÁROK DOROTTYA-VERBŐCZI ESZTER - K2 Női Felnőtt 1000 méter A Döntő
4. HORVÁTH ALEXANDRA - K1 Női Felnőtt 1000 méter A Döntő
4. CSORBA ZSÓFIA-KÁLMÁN BRENDA - C2 Női Ifjúsági 200 méter A Döntő
4. KARNOK MARCELL-KIS-BICSKEI MÁRK - K2 Férfi Felnőtt 200 méter A Döntő
4. TÖRKÖLY ZOLTÁN - K1 Férfi Felnőtt 1000 méter A Döntő
5. KÁRÁSZ ANNA - K1 Női Felnőtt 500 méter A Döntő
5. CSORBA ZSÓFIA - C1 Női Ifjúsági 500 méter A Döntő
5. ÁROK DOROTTYA-VERBŐCZI ESZTER - K2 Női Felnőtt 200 méter A Döntő
5. SZABÓ TÉTÉNY-PARAGI BENCE - C2 Férfi Ifjúsági 1000 méter A Döntő 
6. HORVÁTH ALEXANDRA - K1 Női Felnőtt 5000 méter A Döntő
6. ZOMBORI DOMINIK-Koleszár Zoltán (ASE) - C2 Férfi Felnőtt 1000 méter A Döntő 
6. KÁLMÁN BRENDA - C1 Női Ifjúsági 500 méter A Döntő
7. Slihoczki Ádám (Dunaferr)-KOCSIS ÁDÁM - C2 Férfi Felnőtt 1000 méter A Döntő 
7. SZENDY MÁRK - K1 Férfi Felnőtt 1000 méter A Döntő
8. SZABÓ ANNABELLA – C1 Női Ifjúsági 200 méter A Döntő
9. ZOMBORI DOMINIK - C1 Férfi Felnőtt 1000 méter (B Döntő 2.)
9. OZSGYÁNI BENCE-KUPECZ KRISTÓF - K2 Férfi Ifjúsági 1000 méter A Döntő
11. TÖRKÖLY ZOLTÁN - K1 Férfi Felnőtt 500 méter (B Döntő 2.)
12. LACZÓ DÁNIEL - C1 Férfi Felnőtt 1000 méter (B Döntő 5.)
14. KOCSIS ÁDÁM - C1 Férfi Felnőtt 1000 méter (B Döntő 7.)
14. SZENDY MÁRK - K1 Férfi Felnőtt 500 méter (B Döntő 5.)