NKM Szeged VE éremeső az ORV-n – mindenki dobogóra állhatott

Parádés teljesítményt nyújtottak az NKM Szeged VE kajakosai és kenusai a Maty-éren rendezett Olimpiai Reménységek Versenyén, hiszen mindenki szerzett legalább egy érmet az ORV-n. A 15-18 éves korosztály idei legjelentősebb nemzetközi regattáján az NKM tehetségei összesen 9 arany-, 9 ezüst- és 4 bronzérmet gyűjtöttek.

NKM Szeged VE éremeső az ORV-n – mindenki dobogóra állhatott

A szegediek közül Molnár Csanád volt a legeredményesebb versenyző, hiszen a 16 éves kenus három számban is győzött, valamint begyűjtött még egy ezüstöt is.


Kiss Ágnes pedig tökéletes versenyt zárt, hiszen három számban indul és mindhármat megnyerte!


Kiss Ágnes és Molnár Csanád mellett Csorba Zsófia és Gyányi Levente is két-két aranyérmet szerzett, míg Kiszely Petra, Dobronoky Zalán, Papp László és Csanki Márk egy-egy számban állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Az NKM Szeged VE ORV eredményei:

1. KISS ÁGNES - C1 Női U15 500 méter A Döntő
1. KISS ÁGNES - C1 Női U15 200 méter A Döntő 
1. KISS ÁGNES-KISZELY PETRA - C2 Női U15-U16 500 méter A Döntő
1. GYÁNYI LEVENTE-MOLNÁR CSANÁD - C2 Férfi U15-U16 500 méter A Döntő
1. Bakos Zoltán-PAPP LÁSZLÓ-CSANKI MÁRK-MOLNÁR CSANÁD - C4 Férfi U15-U17 500 méter A Döntő
1. GYÁNYI LEVENTE-MOLNÁR CSANÁD - C2 Férfi U15-U16 1000 méter A Döntő
1. DOBRONOKY ZALÁN - K1 Férfi U15 200 méter A Döntő
1. Seres Fanni-CSORBA ZSÓFIA - C2 Női U18 200 méter A Döntő  
1. CSORBA ZSÓFIA-Seres Fanni - C2 Női U18 500 méter A Döntő
2. OZSGYÁNI BENCE - K1 Férfi U16 1000 méter A Döntő
2. PAPP LÁSZLÓ-CSANKI MÁRK - C2 Férfi U17 500 méter A Döntő
2. SZILÁGYI BALÁZS-Uhrin Dávid - C2 Férfi U15-U16 500 méter A Döntő
2. Erős Kinga-KÁLMÁN BRENDA-Puskás Levente-MOLNÁR DÁNIEL - C4 Vegyes U15-U17 500 méter A Döntő
2. Tamás Lilla-VERES DÓRA-Bolehradsky Szilveszter-Horváth Mátyás - K4 Vegyes U15-U17 500 méter A Döntő
2. Erős Kinga-KÁLMÁN BRENDA - C2 Női U17 200 méter A Döntő  
2. MOLNÁR CSANÁD - C1 Férfi U16 1000 méter A Döntő
2. PAPP LÁSZLÓ-CSANKI MÁRK - C2 Férfi U17 1000 méter A Döntő
2. KÁLMÁN BRENDA-Erős Kinga - C2 Női U17 500 méter A Döntő
3. KISZELY PETRA - C1 Női U15 500 méter A Döntő
3. KÁLMÁN BRENDA - C1 Női U17 500 méter A Döntő
3. DOBRONOKY ZALÁN-Kollek Bálint-Holczer Ákos-Keller Gergő - K4 Férfi U15-U17 500 méter A Döntő
3. CSORBA ZSÓFIA - C1 Női U18 200 méter A Döntő
4. OZSGYÁNI BENCE - K1 Férfi U16 500 méter A Döntő
4. Uhrin Dávid-SZILÁGYI BALÁZS-Kalanovics Marcell-MOLNÁR DÁNIEL - C4 Férfi U15-U17 500 méter A Döntő
4. Hegedűs Kata-KISZELY PETRA-Lugosi Gergely-Palla Bálint - C4 Vegyes U15-U17 500 méter A Döntő
4. KISZELY PETRA - C1 Női U15 200 méter A Döntő
4. KISZELY PETRA-Hegedűs Kata - C2 Női U15-U16 200 méter A Döntő