Öt arannyal zártunk a felnőtt ob-n

Nagy Bianka, Varga Katalin és Suba Róbert egyesben lett magyar bajnok a Szolnokon rendezett felnőtt kajak-kenu ob 200 méteres döntőiben. Szegedi sikerrel zárult az egyik Séra Miklós emlékfutam, a K4 Férfi 200 méter döntője, ahol a Birkás Balázs, Nádas Bence, Kuli István és az újpesti Tótka Sándor alkotta egység győzött! Vasárnap Molnár Csenge nagyszerű versenyzéssel lett ezüstérmes 5000 méteren, míg a női kajakos mezőnyben szintén 5000 méteren Horváth Alexandra a lehető legkisebb különbséggel maradt le az első helyezettől. Az NKM Szeged VE versenyzői végül 5 arany-, 10 ezüst- és 2 bronzéremmel fejezték be a magyar bajnokságot. A vb-n induló klasszisaink közül Kárász Anna nem indult az ob-n, míg a Kuli, Birkás, Nádas trió csak és kizárólag négyesben állt rajthoz.