Tizenöt DÉMÁSZ Szeged aranyérem az ob-n

Igazán kitettek magukért a DÉMÁSZ Szeged VE kajakosai és kenusai a Maty-éren rendezett ifjúsági és U23-as magyar bajnokságon. A klub versenyzői összesen 15 arany-, 6 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek az ob-n. A fiatalok közül tizenhatan lettek magyar bajnokok.

Tizenöt DÉMÁSZ Szeged aranyérem az ob-n

A hétvégi versenyen Nagy Bianka volt a legeredményesebb szegedi, az ifi vb-ezüstérmes kenus négy számban indult és mind a négyben aranyérmet szerzett.

A fiúk közül a szintén világbajnoki ezüstérmes Zombori Dominik hozhatta haza a legtöbb érmet a magyar bajnokságról, az ifjú kenus három aranyat gyűjtött, a C1-1000 méter döntőjében pedig a második helyen ért célba. 

A friss EYOF-győztes Molnár Csenge két páros arany mellett szerzett egy egyéni bronzot, míg Kocsis Ádám Zombori Dominik párjaként ünnepelhetett két győzelmet.

Az U23-as kenus mezőnyt Bodonyi András uralta, Vécsi Viktor tanítványa nyerte az 500, az 1000 és az 5000 méter egyes döntőjét is.

A DÉMÁSZ Szeged VE eredményei:

1. Nagy Bianka - C1 Női Ifjúsági U17-U18. 200m Final A
1. Kuli István - K1 Férfi U23 200m Final A
1. Kocsis Ádám-Zombori Dominik - C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200m Final A
1. Nagy Bianka-Molnár Csenge - C2 Női Ifjúsági U17-U18. 200m Final A
1. Miskolczy Fruzsina-Kaszás Klaudia - C2 Női U23 200m Final A
1. Törköly Zoltán-Szabó Martin-Karnok Marcell - K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 3x200m Final A
1. Szabó Krisztián-Ungi László-Redenczki Soma - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 3x200m Final B
1. Verbőczi Eszter-Árok Dorottya-Takács Gitta - K1 Női Ifjúsági U17-U18. 3x200m Final A
1. Zombori Dominik - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
1. Bodonyi András - C1 Férfi U23 500m Final A
1. Nagy Bianka - C1 Női Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
1. Nagy Bianka-Molnár Csenge - C2 Női Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
1. Bodonyi András - C1 Férfi U23 1000m Final A
1. Kocsis Ádám-Zombori Dominik - C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000m Final A
1. Bodonyi András - C1 Férfi U23 5000m Final A

2. Paulik Tibor-Scherer Richárd-Szabó Tétény - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 3x200m Final A
2. Kuli István - K1 Férfi U23 500m Final A
2. Kaszás Klaudia (MTK)-Miskolczy Fruzsina - C2 Női U23 500m Final A
2. Paulik Tibor-Ungi László-Szabó Tétény-Redenczki Soma - C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
2. Zombori Dominik - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000m Final A
2. Paulik Tibor-Scherer Richárd-Ungi László-Redenczki Soma - C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000m Final A

3. Molnár Csenge - C1 Női Ifjúsági U17-U18. 200m Final A
3. Miskolczy Fruzsina - C1 Női U23 200m Final A
3. Miskolczy Fruzsina - C1 Női U23 500m Final A
3. Törköly Zoltán-Dunai Tibor-Szabó Martin-Karnok Marcell - K4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
3. Verbőczi Eszter-Árok Dorottya - K2 Női Ifjúsági U17-U18. 1000m Final A
3. Törköly Zoltán-Dunai Tibor-Szabó Martin-Karnok Marcell - K4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000m Final A

4. Kocsis Ádám - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200m Final A
4. Varga Sára-Tisóczki Melinda-Nyerges Emese - K1 Női Ifjúsági U17-U18. 3x200m Final B
4. Verbőczi Eszter-Varga Sára-Árok Dorottya-Takács Gitta - K4 Női Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
4. Szendy Márk-Kuli István - K2 Férfi U23 500m Final A
4. Paulik Tibor-Szabó Krisztián-Kovács Szilárd-Redenczki Soma - C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000m Final A
5. Törköly Zoltán - K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
5. Kocsis Ádám - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
6. Révész Péter-Tóth Bálint-Kardos Levente - K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 3x200m Final B
6. Kiszely Zsófia-Aczél Nóra (MTK) - C2 Női Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
6. Kuli István-Gecse Márton (MTK) - K2 Férfi U23 1000m Final A
7. Posta Réka (MVSC)-Árok Dorottya - K2 Női Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
7. Varga Sára - K1 Női Ifjúsági U17-U18. 4000m Final A
9. Szabó Krisztián - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200m Final A
9. Szendy Márk - K1 Férfi U23 500m Final A
9. Posztós Patrik - C1 Férfi U23 500m Final A
9. Balogh Bálint-Révész Péter-Tóth Bálint-Kardos Levente - K4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m Final A
9. Varga Sára - K1 Női Ifjúsági U17-U18. 1000m Final A
9. Szendy Márk - K1 Férfi U23 1000m Final A
9. Szabó Tétény - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000m Final A
10. Szabó Krisztián - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000m Final A
15. Lehőcz Ádám - C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000m Final A