Hírek: bajnokokatnevelünk

← Összes hír
Kárász Anna ismét világbajnok lett, Kuli István bronzot nyert

Újabb két érmet szereztek az NKM Szeged VE versenyzői a portugáliai gyorsasági és parakenu világbajnokságon. Kárász Anna női négyessel ért fel a csúcsra, míg Kuli István a férfi kajaknégyessel nyert bronzérmet.

Tovább olvasom
Egy arany, egy ezüst és két bronz Belgrádból!

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE versenyzői a Belgrádban rendezett parakenu és gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, így megszerezte pályafutása harmadik Európa-bajnoki címét. Újabb világversenyen nyert érmet Suba Róbert, aki a szerb fővárosban kajakban lett második. Birkás Balázs két döntőbe is bejutott 200 méteren, Balaska Márkkal alkotott párosuk bronzérmet nyert egy nagyon erős mezőnyben. Büszke lehet a teljesítményére Kuli István is, hiszen a Szarvason nevelkedett kajakos a férfi négyessel ugyancsak harmadik lett.

Kárász Anna aranyérmes lett, Birkás Balázs két számban is döntős

Nagyszerű napot zárt az NKM Szeged VE a belgrádi gyorsasági kajak-kenu és parakenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, Varga Katalin és Suba Róbert 5. lett kenuban, míg Birkás Balázs egyesben és párosban is bejutott a vasárnapi fináléba 200 méteren. Bodonyi András a férfi kenunégyessel a 7. helyen ért célba C4 500 méteren.

Varga Nelli, Gyányi Levente és Szarka Krisztián is győzött Budapesten

Három szegedi is aranyérmes lett a fővárosban megrendezett utánpótlás kajak-kenu versenyen, az A-Híd Építő Kupa - Öböl-kör Bajnokságon. Varga Nelli, Gyányi Levente és Szarka Krisztián is nyert saját korosztályában. Az NKM Szeged VE összesen három arany-, két ezüst- és két bronzérmet szerzett.