Bajnokainkat köszöntötték a városházán!

Az NKM Szeged VE világbajnokságon járt sportolóit és edzőit köszöntötte csütörtökön Szeged városa! Az ünnepségen emlékérmet vehetett át Botka László polgármestertől a világbajnok Kárász Anna és Birkás Balázs, a vb-ezüstérmes Suba Róbert, valamint a vb-bronzérmes Nádas Bence és Kuli István! Varga Katalin, Molnár Csenge, Nagy Bianka és Bodonyi András nagyszerű teljesítményét szintén elismerték!

Tovább olvasom
Kárász Anna ismét világbajnok lett, Kuli István bronzot nyert

Újabb két érmet szereztek az NKM Szeged VE versenyzői a portugáliai gyorsasági és parakenu világbajnokságon. Kárász Anna női négyessel ért fel a csúcsra, míg Kuli István a férfi kajaknégyessel nyert bronzérmet.

Szenzációs szombat Montemor-o-Velhóban

Szenzációs napot zárt az NKM Szeged VE a Portugáliában zajló gyorsasági és parakenu vb-n, hiszen néhány perc különbséggel Kárász Anna és Birkás Balázs is világbajnok lett. Kárász Anna K2 Női 500 méteren győzött Kozák Danutával, míg klubtársa Balaska Márkkal együtt nyerte meg a K2 Férfi 200 méter döntőjét. Bodonyi András is nagyszerűen szerepelt, hiszen 7. lett C1 Férfi 1000 méteren, míg a paradöntők során Suba Róbert a 6. helyen ért célba VL2 Férfi 200 méteren.

Kilenc szegedi indulhat a portugáliai felnőtt kajak-kenu vb-n

Kárász Anna, Birkás Balázs, Nádas Bence, Bodonyi András, Kuli István, Varga Katalin és Suba Róbert mellett két ifjú kenus tehetség, Molnár Csenge és Nagy Bianka is utazhat az augusztus 22-én kezdődő gyorsasági és parakenu világbajnokságra Portugáliába! Ez azt jelenti, hogy a 46 fős magyar csapatból kilencen az NKM Szegedet képviselik majd az év legrangosabb versenyén!

Szolnokon a vb-indulás a tét

Péntektől vasárnapig Szolnokon versenyeznek hazánk legjobb kajakosai és kenusai a II. felnőtt és parakenu válogatón. Az NKM Szeged VE tizennégy versenyzője száll vízre a Holt-Tiszán.

Egy arany, egy ezüst és két bronz Belgrádból!

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE versenyzői a Belgrádban rendezett parakenu és gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, így megszerezte pályafutása harmadik Európa-bajnoki címét. Újabb világversenyen nyert érmet Suba Róbert, aki a szerb fővárosban kajakban lett második. Birkás Balázs két döntőbe is bejutott 200 méteren, Balaska Márkkal alkotott párosuk bronzérmet nyert egy nagyon erős mezőnyben. Büszke lehet a teljesítményére Kuli István is, hiszen a Szarvason nevelkedett kajakos a férfi négyessel ugyancsak harmadik lett.

Kárász Anna aranyérmes lett, Birkás Balázs két számban is döntős

Nagyszerű napot zárt az NKM Szeged VE a belgrádi gyorsasági kajak-kenu és parakenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, Varga Katalin és Suba Róbert 5. lett kenuban, míg Birkás Balázs egyesben és párosban is bejutott a vasárnapi fináléba 200 méteren. Bodonyi András a férfi kenunégyessel a 7. helyen ért célba C4 500 méteren.

Birkás Balázs mindent vitt 200 méteren

Birkás Balázs győzelmeivel zárult az idei felnőtt kajak-kenu magyar bajnokság. A DÉMÁSZ Szeged VE világbajnoka egyesben, párosban és négyesben is győzött 200 méteren.

Eddig négy szegedi bajnoki cím a felnőtt ob-n

A racicei világbajnokság után sem állt meg az élet, a pénteken kezdődött felnőtt kajak-kenu magyar bajnokságon szinte a teljes magyar élmezőny rajthoz állt. A DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői az 1000 és az 500 méteres döntőkben összesen 4 arany-, 7 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek. Az ob vasárnap a 200 és az 5000 méteres méteres finálékkal zárul.

Birkás Balázs U23-as világbajnok, Nagy Bianka és Zombori Dominik ifi vb-ezüstérmes

Szenzációs napot zártak a DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői a Pitestiben rendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon. Birkás Balázs parádés teljesítményt nyújtva megnyerte a K1 Férfi U23 200 méter döntőjét, így ebben a számban 2016 után ismét felállhatott a dobogó tetejére. A DÉMÁSZ Szeged egy arany- és két ezüstéremmel zárta a romániai vb-t.

Nagy Bianka 4., Bodonyi András 5. Pitestiben - vasárnap négy szegedi a döntőben

Nagy Bianka és Bodonyi András is nagyszerűen küzdött a döntőben, de lemaradt a dobogóról a Pitestiben zajló ifjúsági és korosztályos kajak-kenu világbajnokságon. Nagy Bianka a C1 Női Ifjúsági 500 méter fináléjában lett negyedik úgy, hogy végig volt esélye az éremre. Szombaton Bodonyi Andrásnak is szurkolhattunk a C1 Férfi U23 1000 méter A Döntőjében. Vécsi Viktor versenyzője az ötödik helyen ért célba.

Minden szegedi egység továbbjutott a vb-n

A DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői közül ketten közvetlenül a fináléba kerültek egységükkel a Romániában zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon. Kuli István az U23-as kajaknégyessel, Zombori Dominik pedig az 500 méteres ifi kenunégyessel nyert előfutamot, ez pedig elegendő volt a döntőhöz. Birkás Balázs is győzött az előfutamában meggyőző fölénnyel, ennek ellenére a K1 U23 200 méter címvédőjére vár még egy középfutam szombaton. Nagy Bianka másik két számában is bemutatkozott. 200 méteren egyesben és 500 méteren párosban Giada Bragatoval is egy-egy második helyezést ért el, utóbbi versenyszámban már döntős.