Hírek: evezes

← Összes hír
Tíz aranyat nyertek a szegedi evezősök a korosztályos magyar bajnokságon

10 arany-, 4 ezüst- és 8 bronzérmet nyertek az NKM Szeged VE evezősei a Csepelen rendezett 119. Utánpótlás Országos Bajnokságon. Az egyesületek közötti pontversenyben a klubunk 167,5 ponttal a negyedik helyen végzett!

Tovább olvasom
Szabó Gábor ismét ORV-győztes

Megismételte tavalyi győzelmét és újra megnyerte az Olimpiai Reménységek Versenyét egypárban Szabó Gábor! Az NKM Szeged VE evezőse nagyszerű teljesítményt nyújtott a poznani döntőben, az utolsó métereken pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet! Női négyesben M. Tóth Borbála, férfi négyesben pedig Volford Márton és Kovács Sándor volt tagja a negyedik helyen végzett magyar B egységnek! A fiatalokat Dani Zsolt készítette fel.

Bravó fiatalok - Boldogh Lilla, Hajdú Márton és Vörös Bálint is aranyérmes a FEC Kupán

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE legifjabb evezősei a fővárosban rendezett FEC Kupa Kiss László Emlékversenyen, Molnár Dániel tanítványai összesen 3 arany-, 5 ezüst- ès 1 bronzérmet szereztek, valamint több értékes negyedik-ötödik helyezést gyűjtöttek!

Hét szegedi a válogatottban, Szabó Gábor kijutott az ORV-re

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE evezősei a Maty-éren rendezett második válogatóversenyen. Az ifjúsági mezőnyben három arany-, három ezüst- és egy bronzérem volt a szegediek mérlege. A serdülők között Szabó Gábor ismét bizonyított, egypárban kijutott az ORV-re.

Szabó Gábor duplázott – hat szegedi lett ifjúsági vb-kerettag

Négy szegedi érdekeltségű evezősegység is győzött a Maty-éren rendezett I. válogató és tájékoztató versenyen. Szabó Gábor egypárban és kétpárban is aranyérmes lett a serdülők között. Dani Zsolt tanítványa a hétvégén öt futamban indult és egyszer sem hibázott. Tari Kitti és Daka Zsófia, valamint Király Csaba és Kunstár Márk csapathajóban nyert az ifik mezőnyében. A hétvégi eredmények alapján Tari Kitti, Daka Zsófia, Király Csaba, Király Miklós, Kunstár Márk és Rakonczai Péter bekerült az ifjúsági világbajnokságra készülő válogatott bő keretébe.

Három evezős érem Csepelről

Két ezüst- és egy bronzérmet szereztek az NKM Szeged VE evezősei a fővárosban megrendezett Tavaszi hosszútávú versenyen. Szabó Gábor serdülő szkiffben alig három másodperccel maradt le a győzelemről és végzett a második helyen, valamint ezüstérmes lett a Király Miklós-Rakonczai Péter páros is. Remekül debütált a most összeülő Tari Kitti-Daka Zsófia egység, a lányok a győztes Danubius csapat mögött alig hat másodperces hátrányban a harmadik helyen értek be a célba.

Arany, ezüst és bronz a Budapest kupáról

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE evezősei az Évadnyitó 28. Széchenyi István Emlékverseny és 8. Nemzetközi Budapest Kupán! Mindhárom szegedi érdekeltségű nyolcas hajó legénysége felállhatott a dobogóra.

Három szegedi érmes az evezős ergo ob-n

Két ezüst- és egy bronzérmet nyertek az NKM Szeged VE versenyzői az evezősök ergométeres magyar bajnokságán Győrben. Az ifjúsági lányoknál Daka Zsófia, a serdülő fiúknál Szabó Gábor végzett a második helyen, míg az ifi fiúk mezőnyében Kunstár Márk lett harmadik. Az ifjúsági versenyzők közül öten – a három érmes mellett Király Csaba és Király Miklós – is teljesítették az ob-n a válogatott keret szintidejét.

Hét szegedi evezős díjazott

A Magyar Evezős Szövetség díjátadó gáláján a 2017-es szezon alapján jutalmazták az utánpótlás korosztályok legjobbjait. Az NKM Szeged VE versenyzői közül hét tehetség kapott elismerést.

Két csapat és Vörös Bálint is bronzérmes a fizikai felmérőn

Három bronzérmet szereztek az NKM Szeged VE versenyzői az evezősök téli fizikai felmérőjén Budapesten. Vörös Bálint egyéniben lett harmadik, de az U13-as (Vörös Bálint, Horpácsy Kristóf, Pécsi Dávid) és az U14-es csapat (Lukács Patrik, Szabó Zétény, Sekhon Noel) is felállhatott a dobogóra. A fiatalokat Molnár Dániel készítette fel.

Majna helyett Tisza - Szegeden edzőtáboroztak az evezőseink

Az elmúlt héten itthon edzőtáboroztak az NKM Szeged VE korosztályos válogatott evezősei. Dani Zsolt és tanítványai eredetileg Frankfurt mellé utaztak volna, de a Majna magas vízállása nem tette lehetővé a németországi túrát, a csapat ezért Szegeden tréningezett.

Evezőseink húzták a legjobban az egyetemi bajnokságon

Minden egyéni számban az NKM Szeged VE evezősei nyerték a 13. SZTE Ergométeres bajnokságot. A Topolya sori sportcsarnokban rendezett versenyen a női hallgatói kategóriában Sápi Emese győzött, míg a férfiaknál Bicskei Dániel lett a szegedi egyetemi bajnok. A nyílt mezőnyben Daka Zsófia és Kunstár Márk volt a legjobb.

Dani Zsolt 2017 legjobb utánpótlásedzője, a DÉMÁSZ Szeged VE az év utánpótlás-csapata

Két díjat is kapott a DÉMÁSZ Szeged VE a Magyar Evezős Szövetség évzáróján. A szezonban elért nagyszerű hazai és nemzetközi eredményeknek köszönhetően Dani Zsoltot választották meg az év utánpótlás edzőjének, míg egyesületünk sorozatban hatodik alkalommal érdemelte ki az év utánpótlás csapata díjat.

Négy szegedi arany az evezősök keretfeltöltő versenyén

Négy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a DÉMÁSZ Szeged VE evezősei a Csepelen rendezett Őszi Hosszútávú és Heraklész keretfeltöltő versenyen. A 30 fős csapatból nyolcan a válogatott keretbe is bekerültek.

Daka és Kunstár is ezüstérmes Ausztriában

A DÉMÁSZ Szeged VE nyolc evezőse vett részt a 18. ,,Wörthi-tó rózsája" elnevezésű ausztriai maratoni szkiff versenyen. Dani Zsolt tanítványai két ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a 16 km-es regattán, amelyet Európa egyik legmelegebb és legnagyobb alpesi taván, a Klagenfurt melletti Wörthi-tavon rendeztek meg.

9. lett az ifi nyolcas a világbajnokságon

A Király Csaba, Kunstár Márk, Lajkó Áron és a kormányos Kovács Péter fémjelezte magyar fiú nyolcas a harmadik helyen ért célba a B Döntőben, így összesítésben a 9. helyen végzett a Litvániában zajló ifjúsági evezős világbajnokságon. A fiatalokat Dani Zsolt készítette fel.