Hírek: karaszanna

← Összes hír
Különleges kaland vár Kárász Annára

A nyolc tagú kajak-kenu válogatott tagjaként Kárász Anna, az NKM Szeged VE négyszeres világbajnok klasszisa is elutazott Japánba. A Hüttner Csaba szövetségi kapitány vezette magyar csapat célja, hogy a 2020-as olimpia helyszínén ismerkedjen a helyi körülményekkel, valamint tapasztalatokat gyűjtsön.

Tovább olvasom
Bajnokainkat köszöntötték a városházán!

Az NKM Szeged VE világbajnokságon járt sportolóit és edzőit köszöntötte csütörtökön Szeged városa! Az ünnepségen emlékérmet vehetett át Botka László polgármestertől a világbajnok Kárász Anna és Birkás Balázs, a vb-ezüstérmes Suba Róbert, valamint a vb-bronzérmes Nádas Bence és Kuli István! Varga Katalin, Molnár Csenge, Nagy Bianka és Bodonyi András nagyszerű teljesítményét szintén elismerték!

Kárász Anna ismét világbajnok lett, Kuli István bronzot nyert

Újabb két érmet szereztek az NKM Szeged VE versenyzői a portugáliai gyorsasági és parakenu világbajnokságon. Kárász Anna női négyessel ért fel a csúcsra, míg Kuli István a férfi kajaknégyessel nyert bronzérmet.

Szenzációs szombat Montemor-o-Velhóban

Szenzációs napot zárt az NKM Szeged VE a Portugáliában zajló gyorsasági és parakenu vb-n, hiszen néhány perc különbséggel Kárász Anna és Birkás Balázs is világbajnok lett. Kárász Anna K2 Női 500 méteren győzött Kozák Danutával, míg klubtársa Balaska Márkkal együtt nyerte meg a K2 Férfi 200 méter döntőjét. Bodonyi András is nagyszerűen szerepelt, hiszen 7. lett C1 Férfi 1000 méteren, míg a paradöntők során Suba Róbert a 6. helyen ért célba VL2 Férfi 200 méteren.

Kilenc szegedi indulhat a portugáliai felnőtt kajak-kenu vb-n

Kárász Anna, Birkás Balázs, Nádas Bence, Bodonyi András, Kuli István, Varga Katalin és Suba Róbert mellett két ifjú kenus tehetség, Molnár Csenge és Nagy Bianka is utazhat az augusztus 22-én kezdődő gyorsasági és parakenu világbajnokságra Portugáliába! Ez azt jelenti, hogy a 46 fős magyar csapatból kilencen az NKM Szegedet képviselik majd az év legrangosabb versenyén!

Kárász Anna nagy lépést tett Portugália felé

Kárász Anna a második helyen végzett a K1 Női 500 méter A Döntőjében a Szolnokon zajló II. felnőtt és parakenu válogatón. Az NKM Szeged VE klasszisát a világbajnokokkal teletűzdelt mezőnyben csak az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta tudta megelőzni. Simon Miklós tanítványa ezzel egy nagy lépéssel közelebb került a portugáliai világbajnokság felé.

Szolnokon a vb-indulás a tét

Péntektől vasárnapig Szolnokon versenyeznek hazánk legjobb kajakosai és kenusai a II. felnőtt és parakenu válogatón. Az NKM Szeged VE tizennégy versenyzője száll vízre a Holt-Tiszán.

Kárász Anna: jöhet a második válogató

A vártnál is jobban sikerült eddig Kárász Anna visszatérése. A 2017-es szezont kihagyó szegedi klasszis világkupát nyert 1000 méteren, tagja volt az Európa-bajnoki címet szerzett női kajaknégyesnek, valamint harmadik lett az első válogatón a legfontosabb számban, K1 500 méteren. Jövő héten Szolnokon jön az újabb hazai válogató, a tét pedig a világbajnoki indulás.

Egy arany, egy ezüst és két bronz Belgrádból!

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE versenyzői a Belgrádban rendezett parakenu és gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, így megszerezte pályafutása harmadik Európa-bajnoki címét. Újabb világversenyen nyert érmet Suba Róbert, aki a szerb fővárosban kajakban lett második. Birkás Balázs két döntőbe is bejutott 200 méteren, Balaska Márkkal alkotott párosuk bronzérmet nyert egy nagyon erős mezőnyben. Büszke lehet a teljesítményére Kuli István is, hiszen a Szarvason nevelkedett kajakos a férfi négyessel ugyancsak harmadik lett.

Kárász Anna aranyérmes lett, Birkás Balázs két számban is döntős

Nagyszerű napot zárt az NKM Szeged VE a belgrádi gyorsasági kajak-kenu és parakenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, Varga Katalin és Suba Róbert 5. lett kenuban, míg Birkás Balázs egyesben és párosban is bejutott a vasárnapi fináléba 200 méteren. Bodonyi András a férfi kenunégyessel a 7. helyen ért célba C4 500 méteren.

Kárász Anna Európa-bajnok

Aranyérmes lett Kárász Anna a női négyessel a belgrádi gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. A Kárász-Kozák Danuta-Medveczky Erika-Bodonyi Dóra alkotta egység a fehéroroszok és az oroszok előtt győzött a K4 Női 500 méter döntőjében. Az NKM Szeged VE klasszisa pályafutása harmadik Európa-bajnoki címét szerezte meg.

Kezd bizseregni a tenyér – Kárász Anna közel a visszatéréshez

Hétfőtől újra a Maty-éren készül Kárász Anna, az NKM Szeged VE világbajnok kajakosa. Simon Miklós tanítványa az első hazai válogatóig „itthon” edz.

Kárász Anna úton a visszatérés felé

Hétfőn megkezdte a dél-afrikai felkészülés negyedik hetét Kárász Anna, az NKM Szeged VE világbajnok kajakosa. A Simon Miklós irányításával készülő versenyző egyre jobb erőben érzi magát.

Kárász Anna: „Olyan vagyok, mint régen!”

Egyre jobb erőben érzi magát Kárász Anna, az NKM Szeged VE versenyzője. A kétszeres felnőtt világbajnok kajakos nagyon motivált és már alig várja az igazi vizes edzéseket!

Kárász Anna is jótékonykodott

Az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat idén újra közösen szervezte meg az „Országházi Gyermekkarácsonyt”, melyre több mint 850 hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő általános iskolás gyermeket hívtak meg Magyarországról és a határon túlról. A fiatalok több neves sportolóval is találkoztak a Parlamentben, így Kárász Annával, az NKM Szeged VE kétszeres világbajnok kajakosával is. Anna és párja, Kammerer Zoltán az ősz óta a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat nagykövete.

Kárász Anna végre teljes erőbedobással tud edzeni

A DÉMÁSZ Szeged VE világbajnok kajakosa, Kárász Anna már gőzerővel készül a 2018-as szezonra. Egy évvel ezelőtti válloperációja miatt a legutóbbi idényt szinte teljes egészében kihagyta, ám a sok külön munkának és gyógytornának is hála most már teljes értékű munkát tud végezni.

Visszatérés a Maty-érre - Kárász Anna már 2018-ra készül

Kárász Anna számára nem a versenyzésről szólt az idei nyár, hiszen sorozatos sérülései miatt csak az első válogatón indult, a másodikon már nem állt rajthoz. A kétszeres felnőtt világbajnok kajakossal először fordult elő, hogy nem jutott ki egyetlen világversenyre sem. Simon Miklós és Kovács László tanítványa hétfőn visszatért Szegedre és gyakorlatilag megkezdte a felkészülést a 2018-as idényre.