Hírek: nagybianka

← Összes hír
Hat kategóriában is szegedi siker az MKKSZ-gálán

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség 2018-as évzáró gáláján főszerepet kapott az NKM Szeged VE is. Egyesületünk edzői és versenyzői hat kategóriában is elnyerték az év legjobbja címet.

Tovább olvasom
Kárász Anna ismét világbajnok lett, Kuli István bronzot nyert

Újabb két érmet szereztek az NKM Szeged VE versenyzői a portugáliai gyorsasági és parakenu világbajnokságon. Kárász Anna női négyessel ért fel a csúcsra, míg Kuli István a férfi kajaknégyessel nyert bronzérmet.

Nagy Bianka vb-ezüstérmes

Nagy Bianka ezüstérmes lett C1 200 méteren az ifjúsági mezőnyben a Plovdivban zajló korosztályos kajak-kenu világbajnokságon. A 18 esztendős tehetség pályafutása harmadik ifi vb-ezüstérmét szerezte. Az NKM Szegednek ez a második érme a világbajnokságon, pénteken Molnár Csenge is ezüstérmet nyert C1 500 méteren. A Nagy-Molnár páros 200 méteren a 6. helyen végzett.

Kuli István ezüstérmes Duisburgban

Kuli István egysége remek versenyzéssel második lett a Férfi K4 500 méter döntőjében a Duisburgban rendezett gyorsasági kajak-kenu világkupán. Az NKM Szeged VE kajakosa mellett Tótka Sándor, Molnár Péter és Dudás Miklós szerepelt még az ezüstérmes egységben. A másik magyar hajó, Birkás Balázzsal a soraiban az ötödik helyen ért célba a fináléban. Hüttner Csaba szövetségi kapitány hétfőn jelöli ki az Európa-bajnokságon induló férfi négyest. Két ifjú kenusunk, a 18 esztendős Nagy Bianka, valamint a 16 és fél éves Molnár Csenge szombaton szenzációs evezéssel párosban szintén ötödik lett 500 méteren, vasárnap egyesben pedig egy 9. és egy 11. helyezést értek el.

Fantasztikus este - szegedi díjeső az év végi kajak-kenu gálán

Négy különdíjat kapott a DÉMÁSZ Szeged VE a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szezonzáró gáláján. Az Egerben rendezett eseményen Nagy Bianka, Varga Katalin, Suba Róbert és a Csamangó Attila-Győrfi Tamás edzőpáros is elnyerte 2017-ben az év legjobbja címet.

A MOB-székházban díjazták a DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesületet

Pénteken a fővárosban átvehette a "hónap műhelye" díjat a DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület. Klubunk csehországi Olimpiai Reménységek Versenyén nyújtott kiemelkedő teljesítményével érdemelte ki a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu közös elismerését.

A DÉMÁSZ Szeged VE lett a hónap műhelye szeptemberben

Az utanpotlassport.hu oldal szerkesztői szerint szeptemberben egyesületünk volt a hónap műhelye Magyarországon az egyéni sportágak képviselői közül. Az Olimpiai Reménységek Versenyén elért nagyszerű eredmények alapozták meg ezt a sikert!

Boldizsár Gáspár: Büszke vagyok a srácokra

A DÉMÁSZ Szeged VE tehetségei számára nagyszerűen sikerült a Csehországban rendezett Olimpiai Reménysége Versenye, hiszen a tíz arany-, valamint a négy ezüstérem begyűjtése óriási fegyverténynek számít. Boldizsár Gáspár a helyszínen követte végig az ORV-t. A Vízisport Egyesület edzője szerint a szegedi kenusok átlag feletti teljesítményt nyújtottak.

CSODÁLATOS SZEGEDI TÍZES

Elképesztően jól szerepeltek a DÉMÁSZ Szeged VE tehetségei a csehországi Raciceben rendezett kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenyén. A klub fiataljai 10 arany- és 4 ezüstérmet szereztek a három nap alatt.

Eddig nagyon szép napunk van

Három DÉMÁSZ Szeged VE versenyző is előfutam győzelemmel kezdte az ORV második napját a csehországi Raciceben. C1 500 méteren Nagy Bianka, Molnár Csenge és Zombori Dominik is első lett saját korosztályában, így mindhárman közvetlenül a délutáni döntőbe jutottak. Ugyanebben a számban Csorba Zsófia is bekerült a fináléba. Kása Péter tanítványa másodikként ért célba az előfutamában és ezzel szintén megváltotta a jegyét a döntőre.

Nagy, Molnár, Zombori és Kocsis és ORV-győztes

Parádésan szerepeltek a DÉMÁSZ Szeged VE tehetségei a pénteki 1000 méteres döntőkben a Raciceben zajló Olimpiai Reménységek Versenyén. A klub versenyzői három arany- és két ezüstérmet szereztek az első napon.

Újra Racicere figyel a kajak-kenu világ – kilenc szegedi az ORV-n

A DÉMÁSZ Szeged VE fiatal tehetségei közül kilencen kvalifikálták magukat a pénteken kezdődő Olimpiai Reménységek Versenyére. Molnár Csenge hat számban indul az ORV-n, Zombori Dominik és Kocsis Ádám öt-öt számban áll rajthoz, a 13-szoros győztes Nagy Bianka pedig három versenyszámban szállhat vízre Raciceben.

Birkás Balázs U23-as világbajnok, Nagy Bianka és Zombori Dominik ifi vb-ezüstérmes

Szenzációs napot zártak a DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői a Pitestiben rendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon. Birkás Balázs parádés teljesítményt nyújtva megnyerte a K1 Férfi U23 200 méter döntőjét, így ebben a számban 2016 után ismét felállhatott a dobogó tetejére. A DÉMÁSZ Szeged egy arany- és két ezüstéremmel zárta a romániai vb-t.

Nagy Bianka 4., Bodonyi András 5. Pitestiben - vasárnap négy szegedi a döntőben

Nagy Bianka és Bodonyi András is nagyszerűen küzdött a döntőben, de lemaradt a dobogóról a Pitestiben zajló ifjúsági és korosztályos kajak-kenu világbajnokságon. Nagy Bianka a C1 Női Ifjúsági 500 méter fináléjában lett negyedik úgy, hogy végig volt esélye az éremre. Szombaton Bodonyi Andrásnak is szurkolhattunk a C1 Férfi U23 1000 méter A Döntőjében. Vécsi Viktor versenyzője az ötödik helyen ért célba.

Minden szegedi egység továbbjutott a vb-n

A DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői közül ketten közvetlenül a fináléba kerültek egységükkel a Romániában zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon. Kuli István az U23-as kajaknégyessel, Zombori Dominik pedig az 500 méteres ifi kenunégyessel nyert előfutamot, ez pedig elegendő volt a döntőhöz. Birkás Balázs is győzött az előfutamában meggyőző fölénnyel, ennek ellenére a K1 U23 200 méter címvédőjére vár még egy középfutam szombaton. Nagy Bianka másik két számában is bemutatkozott. 200 méteren egyesben és 500 méteren párosban Giada Bragatoval is egy-egy második helyezést ért el, utóbbi versenyszámban már döntős.