Hírek: vargakatalin

← Összes hír
Szolnokon a vb-indulás a tét

Péntektől vasárnapig Szolnokon versenyeznek hazánk legjobb kajakosai és kenusai a II. felnőtt és parakenu válogatón. Az NKM Szeged VE tizennégy versenyzője száll vízre a Holt-Tiszán.

Tovább olvasom
Egy arany, egy ezüst és két bronz Belgrádból!

Nagyszerűen szerepeltek az NKM Szeged VE versenyzői a Belgrádban rendezett parakenu és gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, így megszerezte pályafutása harmadik Európa-bajnoki címét. Újabb világversenyen nyert érmet Suba Róbert, aki a szerb fővárosban kajakban lett második. Birkás Balázs két döntőbe is bejutott 200 méteren, Balaska Márkkal alkotott párosuk bronzérmet nyert egy nagyon erős mezőnyben. Büszke lehet a teljesítményére Kuli István is, hiszen a Szarvason nevelkedett kajakos a férfi négyessel ugyancsak harmadik lett.

Kárász Anna aranyérmes lett, Birkás Balázs két számban is döntős

Nagyszerű napot zárt az NKM Szeged VE a belgrádi gyorsasági kajak-kenu és parakenu Európa-bajnokságon. Kárász Anna a női kajaknégyessel megnyerte az 500 méteres döntőt, Varga Katalin és Suba Róbert 5. lett kenuban, míg Birkás Balázs egyesben és párosban is bejutott a vasárnapi fináléba 200 méteren. Bodonyi András a férfi kenunégyessel a 7. helyen ért célba C4 500 méteren.

Győrfi Tamás: "Ilyen élményben még nem volt részem"!

Csamangó Attila és Győrfi Tamás harmadikként zárt az év fogyatékosokkal foglalkozó edzője szavazáson a 60. Év Sportolója Gálán a fővárosi Nemzeti Színházban. Mindkét szakember először vehetett részt az ünnepi eseményen meghívott vendégként. A 3. helyen végzett edzőpáros ifjabbik tagja, Győrfi Tamás számára is óriási élmény volt, hogy ott lehetett a magyar sport ünnepén.

Csamangó Attila és Győrfi Tamás bekerült a TOP3-ba

Az NKM Szeged VE két edzője, Csamangó Attila és Győrfi Tamás továbbra is esélyes arra, hogy megkapja Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó címet - derült ki az M4 Sport – Az Év Sportolója 2017 díjátadó gála csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Fantasztikus este - szegedi díjeső az év végi kajak-kenu gálán

Négy különdíjat kapott a DÉMÁSZ Szeged VE a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szezonzáró gáláján. Az Egerben rendezett eseményen Nagy Bianka, Varga Katalin, Suba Róbert és a Csamangó Attila-Győrfi Tamás edzőpáros is elnyerte 2017-ben az év legjobbja címet.

Eddig négy szegedi bajnoki cím a felnőtt ob-n

A racicei világbajnokság után sem állt meg az élet, a pénteken kezdődött felnőtt kajak-kenu magyar bajnokságon szinte a teljes magyar élmezőny rajthoz állt. A DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői az 1000 és az 500 méteres döntőkben összesen 4 arany-, 7 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek. Az ob vasárnap a 200 és az 5000 méteres méteres finálékkal zárul.

Mindenki büszke a racicei bajnokainkra

Aranyérmet kaptak a várostól is a racicei kajak-kenu vb-t megjáró szegedi versenyzők. Csehországból a DÉMÁSZ Szeged VE legjobbjai három arany- és három ezüstéremmel térhettek!

Medveczky Erika újabb aranyat nyert - három szegedi világbajnoki cím Raciceben

Nagyszerű versenyzéssel aranyérmes lett a Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta alkotta női kajaknégyes a Csehországban rendezett világbajnokságon. A két számban is győztes Medveczky Erika lett a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője. A DÉMÁSZ Szeged VE az elmúlt évek legjobb eredményével, három arany- és három ezüstéremmel zárta a vb-t. Medveczky Erika mellett Birkás Balázs is világbajnoki címet szerzett, míg Suba Róbert két, Nádas Bence pedig egy ezüstérmet nyert.

Szegedi parádé Raciceben

Birkás Balázs és Medveczky Erika világbajnok lett, Nádas Bence vb-ezüstöt szerzett szombaton Raciceben. A DÉMÁSZ Szeged VE versenyzői szenzációs délelőttöt zártak a csehországi parakenu és síkvízi kajak-kenu vb-n.

Itt a második ezüst - Suba Róbert kajakban is érmet szerzett

Óriási csata után szerzett egy újabb érmet Suba Róbert a Raciceben zajló parakenu és síkvízi kajak-kenu világbajnokságon.

Medveczky Erika jobban van, hat szegedi döntő már biztos

Egy kivételével eddig minden DÉMÁSZ Szeged VE érdekeltségű egység A Döntőbe jutott a Csehországban zajló parakenu és síkvízi kajak-kenu világbajnokságon.

Suba Róbert nehéz nappal kezdi a vb-t

Szerdán a parakenu futamokkal megkezdődik az idei felnőtt kajak-kenu világbajnokság a csehországi Raciceben. Suba Róbert kajakban és kenuban vízre száll az első napon, utóbbi versenyszámban már döntőket is rendeznek délután. Csamangó Attila és Győrfi Tamás másik tanítványa, Varga Katalin is szerdán mutatkozik be, míg a síkvízen érdekelt három DÉMÁSZ Szeged VE versenyző Medveczky Erika, Birkás Balázs és Nádas Bence csütörtökön kezdi a vb-t.